Sześćdziesiąt lat WTK

W roku 2022 mija 60 lat od powołania Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego, które jest naszym wydawcą. Zgromadzenie założycielskie odbyło się 2 listopada 1962 roku pod nazwą "Wielkopolska Konferencja Kulturalna". 

Redakcja planuje, że tematy nawiązujące do sześćdziesięciolecia WTK będą obecne na łamach "Przeglądu Wielkopolskiego" a także jego wersji internetowej przez cały rok. W wydaniu papierowym otwieramy w tym celu specjalną rubrykę. W każdym numerze, niezależnie od jego głównej tematyki, planujemy materiały dotyczące postaci, instytucji, zdarzeń oraz miejsc związanych z działalnością WTK. Jakie? Zależy to również od naszych Czytelników!

Najważniejsi w WTK byli i są ludzie. To dzięki nim były między innymi: wielkopolskie festiwale kulturalne, Rok Filmu, Plastyki, Muzyki, Dni Wielkopolski, wielkopolskie konferencje kulturalne, debaty publiczne, sejmiki regionalistów, konkursy i wystawy, stypendia WTK, Nagroda Główna WTK, Zespół badawczy, wydawnictwa, plebiscyt „Wielkopolanin Roku”, oddziały powiatowe WTK, współpraca w regionie i kraju, działało Biuro Zarządu WTK.

Zapraszamy do przesyłania propozycji publikacji. Wybór formy wypowiedzi oraz jej objętość pozostawiamy autorom. Mogą to być artykuły problemowe, sylwetki i biogramy, wspomnienia, relacje, opisy miejsc, obiektów, instytucji, stowarzyszeń. Pomyślane z myslą o kwartalniku lub przeznaczone do zamieszczenia na E-Przegląd-Wielkopolski.

Kontakt: redakcja@wtk.poznan.pl lub biuro@wtk.poznan.pl                                       Zapraszamy!