Festiwal Literackie Objezierze

Wśród zaproszonych gości czołówka polskich literatów ostatnich lat: Ałbena Grabowska, Łukasz Orbitowski, Magdalena Grzebałtowska, czy Cezary Łazarewicz. Nie zabraknie mistrzów współczesnego kryminału, w świat którego wprowadzą Robert Małecki i Hanna Greń. Miłośników pasjonujących rozmów o literaturze i rzeczywistości, w jakiej powstaje, bez wątpienia urzekną rozmowy z Szymonem J. Wróblem, Sylwią Chutnik i Joanną Jodełką.

II Festiwal Literackie Objezierze to również cała gama propozycji dla najmłodszych czytelników.  Na festiwalowej scenie autorzy literatury dziecięcej i młodzieżowej: Łukasz Wierzbicki, Weronika Szelęgiewicz, Justyna Bednarek i Marta Józefczyk, a wokół Domu Kultury szereg wydarzeń towarzyszących, wystaw, warsztatów i wyczekiwana premiera questa o Objezierzu.

Literackie spotkania w Objezierzu zamkną kameralne koncerty – instrumentalna uczta, którą zaserwuje Witek Żuromski Trio – Django & Inspirations oraz jazzowa propozycja z Karoliny Kram-Chojnackiej Trio.

Objezierze to dawna siedziba rodu Turnów. Miejsce z tradycją i historią. Bywali tu wybitni: Niemcewicz, Odyniec, Żmichowska, Strzelecki, Kraszewski, Pol. Był tu Adam Mickiewicz i opisał to w „Panu Tadeuszu”. Rodzina Turnów kochała się w literaturze. To uczucie wciąż tu jest. Przenika każdy zakątek zespołu pałacowo-parkowego. 

Przyjedź tu raz a też będziesz chciał wracać. Zabierz rodzinę i znajomych. Przez dwa dni oddychajcie kulturą w otoczeniu, które zawsze nią było. I będzie.

Organizatorzy:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach
Gmina Oborniki

Szczegóły: https://literackieobjezierze.pl/ i facebook Parse error: syntax error, unexpected '[', expecting ',' or ';' in /home/wtkpoznan/e-pw.pl/IncSubitems0.php on line 31