Zagłosuj na WMN

 Dwa projekty Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości znalazły się w finale konkursu Muzeum Historii Polski na „Wydarzenie Roku 2017″! To nowa stała ekspozycja Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Odwachu na Starym Rynku i Akcja „Światełko dla Czerwca ‘56″, organizowane przez Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956. Można na nie głosować do 17 maja pod linkiem: www.bit.ly/WH2017_zagłosuj.

Nowa ekspozycja MPW stworzona została z myślą o 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego, którą będziemy świętować w tym roku. Jest też zapowiedzią wielkiej inwestycji, do której się przygotowujemy czyli budowy nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Nowa wystawa jest bogatsza w eksponaty, multimedia i opisy wydarzeń. Została otwarta w grudniu ubiegłego roku.

Akcja „Światełko dla Czerwca ‘56” w tym roku będzie już czwartą edycją. Skierowana jest przede wszystkim do szkół, a zainteresowanie nią sięga już daleko poza Poznań – do Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Uczniowie zaangażowanych szkół opiekują się grobami ofiar i uczestników Czerwca ‘56. W czerwcu i tuż przed 1 listopada sprzątają nagrobki, zapalają znicze i poznają historię powstania oraz jego bohaterów.

To są dwa projekty, które zakwalifikowały się do drugiego etapu rywalizują w kategoriach „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”. Przypominamy: można na nie głosować do 17 maja pod linkiem: www.bit.ly/WH2017_zagłosuj.