"Miraculis" w Pałacu Działyńskich

Wielkopolskie Towarzystwo Kulturalne w Poznaniu oraz Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży "Schola Cantorum" zaprosili mieszkańców Poznania na koncert

Zespołu Muzyki Dawnej "Miraculis" z Poznania

10 lutego 2017 r. (piątek) godz. 16:00 w Pałacu Działyńskich w Poznaniu (Stary Rynek 78-79)

Występ odbył się w ramach XXXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" w Kaliszu, który odbywał się 7 - 11 lutego 2017 roku.

"Miraculis" to laureat ubiegłorocznej edycji kaliskiego festiwalu. Kwartet wokalno-instrumentalny w składzie: Marta Czarkowska (sopran), Martyna Grabowska (fidel), Mateusz Maleszka (flety podłużne), Filip Zieliński (lutnia renesansowa, kierownik zespołu) specjalizuje się w wykonawstwie muzyki renesansowej.

Muzycy grają na kopiach instrumentów historycznych i interpretują muzykę dawną w profesjonalny sposób. Zespół koncertuje w całej Polsce, miał okazję grać na festiwalach muzyki dawnej, jak: „Przedsionek Raju”, „Forum Musicum”, „Festiwal im. Piotra z Grudziądza”, „Na Gotyckim Szlaku” - 2016r. oraz „Festiwal Mikołaja z Radomia” – 2015r.  

W Pałacu Działyńskich usłyszeliśmy między innymi kompozytorów takich jak John Dowland, Antony Holborne, Thomas Campion, Thomas Crecquillon, Joan Ambrosio Dalza oraz Wacław z Szamotuł.

Zobacz również:
Zespół na Facebooku

Filmy o Zespole

Więcej o Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" w Kaliszu
   • "Miraculis" w Pałacu Działyńskich. Foto Zespół

  • "Miraculis" w Pałacu Działyńskich. Foto K. Krawiarz